NASIL KİLO VERİLİR ?

Tarih: 18.07.2022 00:16
NASIL KİLO VERİLİR ?
KALORİ AÇIĞI | EGZERSİZ | SÜREKLİLİK

KALORİ AÇIĞI

İnsanların her zaman en kolay olanı seçmesini anlayabilirim ama en karmaşığı seçmesini bir türlü anlayamıyorum. Diyet türleri arasında (Şok diyet-Protein Diyeti-Aralıklı oruç diyeti vb.) Bunlar sizlere hem yeterli miktarda yağ yaktırmayacağı gibi hemde  sağlınızı bozacaktır.Ve yapılan araştırmalar yeteri miktarda kalori açığı bırakıldığı sürece hiç bir diyet türünün bir biri üzerinde daha fazla etkisinin olduğu bulunamamıştır.Kalori sabit kaldığı sürece günde 5 öğün beslenmeniz ile 2 öğün beslenmeniz arasında hiç bir fark yok.

EGZERSİZ

Egzersiz ya da spor deyince ilk akla gelen şey yürüyüş yapmak oluyor ama bu defa işler biraz değişiyor.10 yıllık meslek hayatımda danışanlarımın hiç birine uzun koşular ya da yürüyüşler yaptırmam çünkü kaslara gerilim uygulamanın yeteri düzeyde stres uygulamanın değerini çok iyi biliyorum.Daha uzun bir yaşam İçin,da ha dik bir duruş için,da ha parlak bir cilt kısacası daha kaliteli bir yaşam için yürümekten çok daha fazlasını yapmalısın.

 

SÜREKLİLİK

Yaptığın iş ne olursa olsun bir işi sürekli,severek ve anlayarak yapmıyorsan ömrü çok uzun olmuyor.Görev yaptığım 10 yıl süre zarfında çok insanla tanıştım,bir heyecanla spora başlanır sağlıklı beslenmeye çalışılır ekmek,şeker kesilir bol sular içilmeye başlanır,spor salonunda saatler geçirilir aynada sık sık kendine bakılır ve 1. Haftanın sonunda pufff, tüm büyü bozulur.Çünkü 1 haftada 10 kilo veremedi ve motivasyonu kırıldı,çünkü seyrettiği tv programları en kısa sürede en iyi sonucu vadetmişti sonucun sağlıklı ya da sağlıksız olması farketmez her şey tartıda 10 kg vermek için.Ben size işin doğrusunu anlatayım,anlatayım ki sizlerde Umut tacirlerinin eline düşmeyin.

Doğrusu

✅ Tartıda kilo vermiş gözükmek bir şey ifade etmiyor bunun ne kadarı Yağ’dan ne kadarı Kas’dan verilmiş bizim için önemli olan bu.

✅ Haftada 6 gün yorucu egzersiz yapmaktansa haftada 3 gün günde 1 saat daha verimli olacaktır.

✅ Hayat enerjini bitirecek ve seni zora sokacak diyet listesini uygulamaktansa çok uzun aylar uygulamakta zorlanmayacağın bir beslenme modeli daha iyi olur.

Bu 3 Kural sana kaliteli kilo verme konusunda yardımcı olacaktır.

Yükleniyor...